Programma Voedsel Anders Conferentie 2016

Hier vind u het programma van de Voedsel Anders Conferentie 2016 van 12 -13 februari 2016.
Bekijk het programmaboekje inclusief workshopprogramma.


Vrijdag 12 februari 2016

12.30     Inloop met muziek van Yeraz
13.00     Intro Evelijne Bruning
13:10     Welkom Arthur Mol (Rector Magnificus Wageningen Universiteit)
13:20     Keynote 1 Jonathan Karpathios (Grieks-Nederlandse kok, tuinder, voedselblogger)
Keynote 2 Jyoti Fernandes (boerin, UK Land Workers Alliance & La Via Campesina)
Keynote 3 Irene Cardoso (Professor bodemkunde en voorzitter Braziliaanse Alliantie voor Agro-ecologie)

14:30    Workshopronde 1 (bekijk het programmaboekje)
15:45    Pauze
16.15    Workshopronde 2 (bekijk het programmaboekje)
17:30    Wisseling zalen
17.45    Reflectie met speciale gast en muzikale bijdrage van Jan Diek van Mansvelt & Anneke Roth
18:15    Eten

20:00   Debat: De toekomst van landbouw en voedsel
Live illustratie door Remco de Kluizenaar

Deel 1: Agro-ecologie: het nieuwe gangbaar?
Met Martin van Ittersum (Wageningen Universiteit),  Irene Cardoso (Braziliaanse Alliantie voor Agro-ecologie). Helaas heeft Maryam Rahmanian (FAO) moeten afzeggen vanwege een verlate vlucht uit Afrika.

Deel 2: Beleidsopties naar een eerlijke beloning voor de boer en voedselzekerheid wereldwijd
Met Sieta van Keimpema (Dutch Dairymen Board), Niek Koning (Wageningen Universiteit), Frits van der Wal (Ministerie van Buitenlandse Zaken)

22.00   Borrel
24.00   Einde


Zaterdag 13 februari 2016

Extra: Zadenbeurs van Reclaim the Seeds, info- en producentenmarkt, kinderprogramma, filmvertoningen

10:00    Opening met muziektheater van Noortje Braat & Egon Kracht
10:15    Welkom Evelijne Bruning

10:30    Inleiding Olivier De Schutter (voorzitter IPES-Food: International Panel on Sustainable Food Systems)
10:45    Panel: Transitie en opbouw van de voedselbeweging
Deel 1: Visies op transitie
Piet van IJzendoorn (Vereniging voor Biologisch- Dynamische Landbouw en Voeding), Arjen Wals (Hoogleraar Sociaal Leren en Duurzame Ontwikkeling, Wageningen Universiteit)

Deel 2: Strategieën voor de voedselbeweging

Leen Laenens (VELT), Jocelyn Parot (URGENCI, internationaal netwerk voor community supported agriculture), Jack Stroeken (Slow Food Nederland).

12:00    Lunch
13:30    Workshopronde 3 (bekijk het programmaboekje)
14:45    Pauze
15:15    Workshopronde 4 (bekijk het programmaboekje)

16.30    Wisseling zalen
16:45    Reflectie Jan Douwe van der Ploeg (professor of Transition Studies, WUR)
17.15    Dankwoord Voedsel Anders
17.30    Borrel met muziek
19.30    Einde


Lees meer over de Voedsel Anders conferentie 2016
Lees meer over de eerste Voedsel Anders conferentie in 2014

Read the programme in English